TOMASZ KASPRZYK
Kasprol
Strona domowa
Felietony
Recenzje
Radio - od A do Zet
Foto
CD i DVD
Koncerty
Kasprolius
Wywiady
Kontakt
CD i DVD

Płyty, na których możesz mnie usłyszeć :
Eta to siódma litera greckiego alfabetu, "Eta" jest siódmą płytą w dyskografii zespołu Varius Manx. Album wypełnia 12 piosenek napisanych przez Roberta Jansona oraz dwa tematy instrumentalne stworzone przez Pawła Marciniaka. "Nowością" w grupie jest kolejna wokalistka - Monika Kuszyńska, która z muzykami Varius Manx spotkała się przypadkiem w łódzkim studiu nagraniowym.
Gościnnie na skrzypcach zagrał Tomasz Kasprzyk


To długo oczekiwana płyta grupy MECH - "ZWO". Na album składa się 10 kompozycji w nagraniu, których wzięło udział wielu znakomitych muzyków: Jerzy Styczyński i Adam Otręba (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Wojciech Hoffmann (Turbo), Karim Martusewicz (Voo Voo), Tomasz Kasprzyk, Tomasz Pierzchalski, Marek Raduli i Robert Millord vel Milewski - klawiszowiec i współzałożyciel grupy MECH. Imperium – szósty albvum
grupy muzycznej Hunter. Wydawnictwo ukazało się 15 listopada 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Tune Project w dystrybucji. Album został nagrany pomiędzy czerwcem, a sierpniem 2012 oraz majem, a sierpniem 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Szycztnie, Souns Studio w Łomiankach oraz w domowych studiach członków zespołu. Nagrania zadebiutowały na 1. miejscu zestawienia OLIS. Gościnnie na płycie zagrał na skrzypcach Tomasz Kasprzyk.
Z okazji jubileuszu 20-lecia „Scarlet”, zespół Closterkeller przygotował wyjątkową niespodziankę – dwupłytowy box zawierający zremasterowaną wersję klasycznego albumu z 1995 roku oraz zapis fenomenalnego występu, podczas którego muzycy zaprezentowali repertuar płyty „Scarlet” w całości po 20 latach! Dodatkowo zespół przygotował bonusy dla fanów, m.in. wersje demo, archiwalia oraz film dokumentalny o płycie.
Gościnnie w kilku utworach na skrzypcach zagrał Tomasz Kasprzyk


 


Płyta podsumowująca ponad trzydziestoletni dorobek sceniczny i kompozytorski jednego z czołowych przedstawicieli polskiej alternatywy znanego z zespołów Dzieci Kapitana Klossa, Apteka, Homo Twist, Kury, Yugoton, Pudelsi, Kazik na Żywo. Wydawnictwo zawiera 30 utworów ze wszystkich okresów twórczości artysty, nagranych w nowych, czasem zaskakujących wersjach z udziałem wielu znamienitych gości. Miedzy innymi pojawią się: Czesław Mozil, Titus (Acid Drinkers), Mela Koteluk, Anna Patrini, Sidney Polak, Grzegorz Nawrocki (Kobiety), Kuba Kawalec (Happysad).

Tomasz Kasprzyk - bass, skrzypce, instrumenty klawiszowe, vocal


Nocny Tramwaj to dziesięć piosenek napisanych przez Beatę Osytek we współpracy z Agnieszką Szczepaniak, która stworzyła i nagrała aranżacje fortepianowe.To dwie niezwykłe, kobiece osobowości, które tworzą muzyczną, niepowtarzalną całość. Połączenie klasycznego, czystego fortepianu i szorstkiej niekiedy gitary elektrycznej o nieco zabrudzonym brzmieniu nadaje projektowi niepowtarzalne, alternatywne brzmienie. PROJEKT Nocny Tramwaj tworzą: Beata Osytek- wokalistka,kompozytorka, autorka tekstów. Laureatka wielu festiwali piosenki w Polsce. Ma na koncie autorską, debiutancką płytę „Z ciszą” oraz udział w projekcie „Konieczność Miłości Mariusza Lubomskiego” z piosenkami Zygmunta Koniecznego. Agnieszka Szczepaniak- pianistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej im: Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Elżbiety Tarnowskiej. Autorka projektu „Ale Szopka” z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej, Urszuli Dudziak. Gościnnie na płycie zagrał Tomasz Kasprzyk - gitara basowa.

DVD grupy MECH zatytułowane "MECHMANIA". Materiał na to DVD został zarejestrowany podczas marcowego koncertu w warszawskim klubie Stodoła. Mech zaprezentował wtedy publiczności materiał z nowego albumu "ZWO". Charyzma wokalisty, wirtuozerskie popisy gitarowe "Dzikiego" i wyjątkowa energia na scenie sprawiły, że jest to najbardziej dynamiczne i ciekawe DVD spośród trzech zarejestrowanych tamtego wieczoru.

Gościnnie na scenie pojawił się Tomasz Kasprzyk.Drugie wydawnictwo DVD jednej z najbardziej interesujących i oryginalnych art/prog-rockowych formacji na polskiej scenie muzycznej! Nagrane trzy lata po premierze „Hope to See Another Day Live”, najnowsze DVD formacji dokumentuje zmiany jakie w tym czasie w niej zaszły: Believe wydało dwa doskonałe albumy, zawierające jeszcze bardziej błyskotliwie złożoną i subtelną muzykę; Tomek Różycki opuścił szeregi grupy a jego miejsce zajął charyzmatyczny wokalista Karol Wróblewski, którego głęboki i charakterystyczny głos niewątpliwie wpływa na rozpoznawalny styl i klimat muzyki Believe; nowy klawiszowiec Konrad Wantrych uzupełnił skład grupy, wzbogacając jej muzykę stylowymi dźwiękowymi pejzażami. Wydawnictwo zostało wzbogacone o szereg dodatków, w tym ponad 100 minut bonusowych materiałów wideo: 2 bootlegi, wywiad z Mirkiem Gilem i Karolem Wróblewskim oraz dokument „Music for One Leg”, ze specjalnym udziałem Tomasza Kasprzyka !


BigCyc pokazuje nam autentyczną deklarację miłości do drugiego człowieka, bez względu na to czy jest babcią klozetową, handlarzem, skinem czy ofiarą skina i to powoduje, że w czasie ciągłym, bez względu na okoliczności, startujące rakiety i wpadające do morza samoloty, Big Cyc daje nam wieczną energię trzeźwego osądu, w jakiej szerokości geograficznej się znajdujemy, jacy jesteśmy, za kogo się przebieramy i kim chcielibyśmy być. Reasumując Big Cyc jak wzorcowy wzorzec metra w Sevres pod Paryżem wytycza normy, których czy chcemy, czy nie chcemy, trzymamy się solidnie. Woodstockowy koncert pokazał, że dinozaury cały czas zioną ostrym ogniem, dają radę z każdą publicznością a w wyjątkowo poszerzonym składzie dodatkowo dorzucili rzetelny kawał dobrej muzyki, na czym wszyscy się poznali i my też, bo pod płytą się podpisujemy i kwalifikujemy ją obok Pana Tadeusza, Szołochowa i Sienkiewicza jako absolutny kanon domowej biblioteczki, która ma nie tylko wyglądać, ale - drodzy państwo Polacy - ma być także używana.
Swój udział w tym koncercie barwnie zaznaczył Tomasz Kasprzyk, grając na skrzypcach.